O nás

                    

Salsa s Martinem

Tento projekt vznikl v roce 2011, kdy Martin se svou tehnejší taneční partnerkou Maruškou rozhodli uspořádat první samostatné kurzy salsy a bachaty v prostorách brněnského sálu tanečního clubu Starlet. První lekce byli tak úspěšné, že se rozhodli v samostantých kurzech pokračovat, ale tentorkát ve více clubové LATINO atmoféře Esperanza havana Clubu na Zelném trhu 20 v Brně, kde Martin a jeho současná taneční partnerka Bára vedou lekce Salsy, Bachaty a Ruedy de Casina do současnosti. 

 
 

Lektoři

  Martin Czarkowski

Psal se rok 2004, kdy Martin poprvé navštívil brněnský salsový club SOMBRERO, kde byl tancem, hudbou a atmosférou okamžitě pohlcen a ihned se začal tomuto tanci aktivně věnovat.

První kroky se učil na open classech v již zmiňovaném brněnském Salsa clubu, který začal navštěvovat až 4x do týdne, ale záhy zjistil, že jen open class nestačí a pro zlepšení je nutné se přihlásil do kurzu SALSY v clubu TWO FACES, pod vedením lektorů Pavla a Márkéty. 

Po absolvování kurzů začal navštěvovat společně se svými přáteli z různých oblastí caribiku taneční akce v Praze, Vídni a Bratislavě, kde se také více seznamil s tancem BACHATA a culturou Dominikánské republiky odkud tento nádherný tanec pochází. Díky svým přátelům byl několikrát pozvaný na  konzulát  Dominikánské republiky, kde se konaly uzavřené latino párty. 

V roce 2008 byl osloven jednou z nejstarších tanečních škol v Brně TS STARLET, kde následně působil jako nejmladší lektor kurzů SALSY a BACHATY.  Od této doby až do současnoti se stal Martin jedním z nejkativnějších brněnských lektorů a pořadatelů nejrůznějších párty a menších tanečních festivalů v Brně. 

V roce 2010 založil a vedl taneční projekt "Pasos de Salsa". Tato brněnská taneční skupina se skládala především ze studentů psychologie MU, které Martin poznal na adaptačním kurzu pro psychology z prvního ročníků a kde působil jako jeden z vedoucích. Tam studenty seznámil s tanci SALSA, BACHATA a RUEDA DE CASINO a rozhodlo se, že společně založí taneční skupinu na podporu dětí ze sociálně slaších rodin v nízkoprahovém centru v Brně židenicích. Skupina vystupovala na mnohých plesech a tanečních údálostech.

V roce 2011 členem taneční skupiny "Bailando amigos", se kterou trénoval a následně absovloval taneční vystoupení na  nejvýznamnějším českém salsa kongresu své doby  - FRESA.

Napsali o nás https://www.youth4u.cz/martin-czarkowski-kdyz-se-salsou-jednou-zacnete-nebudete-moct-prestat

Barbora Valtarová

Od malička až do svých 18 let jsem tančila v Základní Umělecké Škole v Náchodě, kde jsme se pravidelně účastnili soutěží, jezdili na zahraniční vystoupení, dvakrát ročně měli domácí vystoupení a několikrát vyhráli Mistrovství ČR.

Zde jsem získala základy baletu, moderního, scénického, ale i lidového tance. Základy společenských tanců jsem získala v tanečních, ze kterých jsem přešla do pokročilých párových tanců. Potom jsem svoji základnu přesunula do Brna, kde jsem pokračovala ve scénickém tanci u lektorky Veroniky Kolářové.

Lákal mě také Poledance a Contempole, kterým jsem se v Brně rok intenzivně věnovala. V roce 2015 jsem vycestovala na roční pobyt do Portugalska, kde jsem přišla na své brazilskému tanci Forró. Později jsem tento tanec spoluvyučovala s místním lektorem a zároveň se dále vzdělávala na tanečních workshopech v Anglii, Německu, Portugalsku, ale i Česku.

Po návratu do České republiky jsem začala vést své lekce Forró. Posledních pět let také jezdím na taneční tábory jako lektorka scénického tance pro děti. Na jaře 2018 jsem se připojila k taneční skupině Afrocuban Dance Crew, kde stále působím. V srpnu 2018 jsem vystupovala na charitativním koncertě Panta Rhei ve spolupráci s Baletem národního divadla. 

V současné době také vyučuji s Martinem kurzy salsy, bachaty a kizomby zde v Brně.