Proč začít tančit SALSU?!

07.03.2015 13:22

 

Salsa v brně

Salsa se v současnosti tanči v každém větším městě na celém světě a je to jedna z mála společenských aktivit, která hravě překonává různé kulturní, sociální i jazkykové bariéry a umožňuje to, abychom se spolu všichni skvěle bavili!

Tady je několik důvodů, proč si myslíme, že je SALSA skvělá!

 

  • Sebevědomí 

Salsa je úžasný booster důvěry a sebevědomí, vtáhne vás do zábavného sociálního prostředí a umožní vám "létat". Čím více budete tančit, tím více vaše sebevědomí poroste!

Znám mnoho lidí (včetně sebe), kterým salsa vylepšila nejen osobní, ale i ten profesní život. Ať už se jedná o rozhovory s cizími lidmi anebo o odvahu postavit se před skupinu lidí a říct nahlas: "jsem tady   -  zasloužím si vaší pozornost a čas!"

  • Kondička 

Salsa je aerobní formou cvičení, a pokud tančíte pravidelně, zlepšíte si kondici, držení těla a (zejména dívky) zpevníte postavu.

Při tanci se vám z těla začnou vyplavovat endorfiny, o kterých se říká, že jsou nejsilnější povolenou drogou. Budete se se svým partnerem cítit šťastní a v pohodě - no nezní to skvěle? 

Kromě aerobní stránky je salsa značně prospěšná také pro váš kardiovaskulární systém, a navíc vám zlepší flexibilitu.

  • Koordinace

V dnešní době většina z nás doslova žije svůj život za obrazovkou monitoru, anebo má sedavé zaměstnání. Z tohoto důvodu můžeme velmi lehce ztratit své fyzické dovednosti, které jsme získali v dospívání - koordinaci rukou, rovnováhu, hbitost a načasování. Salsa je skvělá ve zdokonalování všech těchto dovedností a ještě tím získáte pocit, že jste mladí, plní energie - prostě naživu!

Salsa párty uprostřed pracovního týdne vám ke všemu dodá energii do dalšího náročného dne. Sami se přesvědčete, že protančená noc je mnohem lepší než sledování televize ve společnosti pytlíku s chipsy.

  • SALSA je zábava 

Je to SPOLEČNESKÝ tanec, kde potkáváte stále nové lidi a můžete zde získat i přátele na celý život. Navíc je to neuvěřitelně levná alternativní forma randění (speed-datingu). Tato zábava se táhne napříč všemi věkovými kategoriemi a spojuje všechny generace. Jen pozorovat tento tanec je velmi atraktivní. Spojení s partnerem je tak živé a energické, že vám do života může přinášet jen štěstí. A co víc si přát?!

Začít tančit salsu můžeš i ty teď hned přímo tady!

Další články:

Pravidla (nejen) SALSY na tanečním parketu!

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.